Weź udział w konkursie „EKO Lądek-Zdrój”!

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z Miasta i Gminy Lądek-Zdrój do udziału w I edycji konkursu "EKO Lądek-Zdrój"

Konkurs jest współorganizowany przez FBSerwis – firmę świadczącą usługi w zakresie gospodarki odpadami oraz Gminę Lądek-Zdrój.

Poprzez konkurs chcemy zwrócić szczególną uwagę na rolę prawidłowej segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania oraz zachęcić dzieci do rozważnego dysponowania odpadami, w szczególności poprzez ich prawidłową segregację.

Prace będą rozpatrywane w trzech kategoriach:

Przedszkolaki - dla uczniów przedszkoli,

Zerówka i Klasy I-IV - dla uczniów zerówek (zarówno tych w przedszkolu jak i w szkole podstawowej) oraz klas 1-4 szkoły podstawowej,

Klasy V – VIII - dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej.

 

ZADANIE KONKURSOWE

Zadanie konkursowe jest takie samo we wszystkich trzech kategoriach i polega na zaprojektowaniu i wykonaniu plakatu (format A3 lub A4), promującego prawidłową segregację odpadów lub ich powtórne wykorzystanie.

Pracę należy zgłaszać poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza konkursowego dostępnego poniżej. Do zgłoszenia pracy wymagane jest wypełnienie wszystkich pól zawartych w formularzu, załączenie pracy konkursowej (skanu lub zdjęcia w formacie .jpg, .jpeg lub .png), a także niezbędnych zgód w formacie pdf.

 

Ważne: przed przystąpieniem do konkursu, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

 

Jesteś rodzicem, którego dziecko uczy się w przedszkolu lub podstawówce?

Pomóż swojemu dziecku w wykonaniu zadania konkursowego. Dzięki temu oboje będziecie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów oraz spędzić wspólnie czas w kreatywny sposób. Zgłaszając dziecko do udziału w konkursie pokazujesz mu, że kwestie ekologii są dla Ciebie ważne oraz dajesz mu szansę na zdobycie wartościowych nagród!

 

Jesteś nauczycielem pracującym w przedszkolu lub szkole podstawowej?

 

Świetnie! Możesz wykorzystać konkurs do zorganizowania lekcji o ekologii. Dzięki temu przekażesz uczniom ważne informacje dotyczące dbania o środowisko oraz umożliwisz im wzięcie udziału w konkursie i wygranie wspaniałych nagród. Jeśli Twój podopieczny zostanie laureatem I miejsca, Ty również otrzymasz nagrodę!

Podczas wykonywania zadania, warto skorzystać ze wskazówek dotyczących segregacji odpadów, zamieszczonych na naszej stronie www.kosztopoczatek.pl

 

NAGRODY

 

Na laureatów czekają wartościowe nagrody – tablety, słuchawki oraz zestawy artystyczne. Nauczyciele, pod opieką których pracowali laureaci I miejsca, otrzymają karty prezentowe Empik o wartości 300 zł.

 

WAŻNE DATY

28 września - rozpoczęcie przyjmowania prac konkursowych

21 października - zakończenie przyjmowania prac konkursowych

28 października - ogłoszenie zwycięzców

 

Pracę należy zgłaszać poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza konkursowego:

Wybierz kategorię

Monitorujemy anonimowo aktywność na stronie, korzystamy z cookies i local storage.

Jeśli nie zmienisz ustawień pliki cookie będą zapisywane na Twoim urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.